Embrion

Urodziłem się 1 grudnia 1968 – w roku wydania Białego Albumu The Beatles…
Mimo porzucenia nauki w szkole muzycznej w klasie fortepianu, muzyka i dźwięk pozostały moją pasją, a pod koniec lat 80-tych – moim zawodem.
Zaczynałem od grania w amatorskich zespołach mniej lub bardziej rockowych, między innymi na festiwalach w Jarocinie i Róbrege, jednocześnie, jako realizator, nagrywając koncerty i płyty jazzowe w warszawskim klubie Akwarium, również dla Radia Jazz Mariusza Adamiaka i jego festiwalu Warsaw Summer Jazz Days.
Pierwsze pieniądze za własną muzykę zarobiłem dzięki Andrzejowi Puczyńskiemu w jego Studiu Izabelin – były to piosenki dla dzieci…
W roku 90-tym, dzięki Markowi Kościkiewiczowi, rozpocząłem pracę w jego zespole DeMono i w studiu Zic-Zac, w którym zacząłem realizować nagrania, ucząc się od lepszych – Andrzeja Martyniaka, Pawła Danikiewicza (MIDI) i Hakana Kursuna.
Rozpocząłem również pracę autorską, pisząc i nagrywając jako muzyk sesyjny dla różnych wykonawców, głównie związanych z wydawnictwem lub studiem Zic-Zac.
W tym czasie zacząłem również pisać muzykę do reklam. Pracowałem dla wszystkich kolejno powstających agencji reklamowych w Polsce, pisząc muzykę do niezliczonych kampanii reklamowych, filmów, reklam radiowych, filmów korporacyjnych, promocyjnych, reklam społecznych, politycznych (…), prywatnych, publicznych… etc.
Pod koniec lat 90-tych zacząłem pisać muzykę do filmów TV oraz kinowych i zacząłem najciekawszy dla mnie kierunek, który stał się (obok muzyki dla dzieci) moją specjalizacją – oprawa i identyfikacja telewizyjna.
Mojej muzyki do opraw i identyfikacji używały lub używają:
TVP1, TVP2, TVP3, TVP Polonia, TVP Seriale,TVP Belsat, Polsat, TVN, nTV, Canal Plus, Cyfra Plus, NC +, TVSilesia, Filmbox, Kino Polska, Stopklatka, Planete, HBO, Chanel4,
Domo TV, KuchniaTV, Minimini TV, Hyper TV, Teletoon TV.
Jestem właścicielem studia Masada, w którym komponuję i nagrywam muzykę.
Kolekcjonuję i nagrywam instrumenty akustyczne i nietypowe elektryczne, wszystkie, które mnie fascynują i których staram się używać w każdej swojej pracy.
Z pewnością mogę również powiedzieć, że moją specjalizacją i wielką frajdą jest muzyka
dla dzieci, której oddaję się w całości pisząc piosenki, muzykę do filmów animowanych, oprawiając programy telewizyjne dla dzieci oraz … hymny szkolne …☺
Obecnie pracuję jako kompozytor z agencjami reklamowymi, studiami filmowymi, produkcyjnymi, telewizjami oraz studiami animacji, w tym z moim ulubionym –
Human Ark, z którym wspólnie przygotowujemy kampanie reklamowe, społeczne i filmy animowane. Od wielu lat jestem związany z wydawcą SONY ATV. W ramach tej współpracy moja muzyka jest dostępna w sieci, w bibliotekach Sony ATV na całym świecie…
W najbliższym czasie zamierzam rozpocząć budowę studia-pracowni o jak najlepszych warunkach akustycznych i odsłuchowych. Od 6 lat współpracuję z firmą JBN Systems konstruktora i specjalisty w dziedzinie akustyki, Józefa „Kuby” Nowakowskiego, czego efektem są w studiu Masada jedne z najlepszych warunków odsłuchowych w Polsce, co się przekłada na wysoką jakość nagrywanego dźwięku.
W nowym studiu będą z pewnością najlepsze…
Za swoją pracę w reklamie i oprawie muzycznej dostałem liczne nagrody:
Crackfilm Tytan, EFFIE, Kreatura, KTR, Promax.
Prywatnie, mieszkam i pracuję w Warszawie, mam 2 synków (21 i 9 lat..) i wspaniałą żonę Kasię, której zawdzięczam życie, zdrowie i szczęście.
Codziennie staram się dziękować i proszę o pogodę ducha…